Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

Porozumienie Samorządowe może być gwarantem realizacji takiego programu, który zmieni nasze lokalne środowiska. Nasze inicjatywy tworzą ludzie z różnych środowisk mający ogromne doświadczenie, znający problemy i potrzeby lokalne.

IX Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej


Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe po raz kolejny pomoże chorym dzieciom. Już 4 grudnia odbędzie się IX Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz dwójki chorych chłopców Dominika i Borysa

Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Wiatraczna 5, początek o godz. 10.00. Pierwsze licytacje przeprowadzone zostaną o godz. 11.30. Podczas turnieju zostaną przeprowadzone licytacje wielu atrakcyjnych rzeczy i usług. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone w całości dla dzieci, na ich rehabilitację, leczenie i zakup niezbędnego sprzętu oraz leków.

Dominik Siwirski - lat 10. Chłopiec zmaga się z zespołem krótkiego jelita, chorobą Hirschprunga, ileostomią, kolostomią, refluksem żołądkowo- przełykowym. W wyniku choroby przebył ostre zapalenie trzustki i dróg żółciowych. Podczas zabiegu, w trakcie planowego laparoskopowego mapowania jelit, jelito zostało przebite. Doznał wówczas porażenia czterokończynowego, które nie ustąpiło. Obok choroby, powikłań w postaci odleżyn, codzienne funkcjonowanie Dominika utrudniają, do niedawna, dwie a obecnie jedna stomia. Dominik wymaga stałej opieki, a przede wszystkim kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. Chłopiec jest pod opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka.

Sytuacja 6 osobowej rodziny jest bardzo trudna nie pozwala udźwignąć kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją Dominika. Z uwagi na chorobę Dominka matka nie pracuje zawodowo. Ojciec chłopca ze względu na problemy zdrowotne, również nie pracuje (stara się o rentę). Kilka dni temu przeszedł operację jelita grubego, oprócz tego choruje na trzustkę i cukrzycę. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń pomocy społecznej oraz świadczenia wychowawczego 500+.

Dodatkowo sytuację pogarsza fakt, iż 2 siostry Dominika także chorują. Jedna zakończyła leczenie białaczki limfoblastycznej, druga niedosłyszy. One również wymagają zabezpieczenia środków na ewentualne leczenie, wizyty kontrolne, itp. Jedyną pracującą osobą w rodzinie jest najstarsza córka Dominika.

Potrzebne są środki na zakup: materiałów opatrunkowych, higienicznych i farmaceutycznych do pielęgnacji, zwłaszcza odleżyn i odparzenia, leków, sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie a przede wszystkim na rehabilitację i dalsze leczenie.

Borys Bielecki – lat 4. Chłopiec ma wadą nerek - dysplazja wielotorbielowata nerki prawej z olbrzymim moczowodem. Orzeczenie o niepełnosprawności posiadał od dnia 2017-11-01 do dnia 2018-10-31. W okresie tym pobierane było u nas również świadczenie pielęgnacyjne. W tym też czasie nerkę usunięto, co w konsekwencji było podstawą do tego, by nie zakwalifikować go do osób niepełnosprawnych. W kwietniu tego roku dziecko dostało ataku padaczki, która została już zdiagnozowana jako padaczka ogniskowa z zaburzeniami świadomości i objawami ruchowymi, ponadto afazja ekspresyjna, lęk przed ludźmi, dotykiem, zaburzenia mowy i sfery emocjonlno - społecznej, diagnozowany w kierunku autyzmu.

Dziecko leczone w poradni psychiatrycznej, logopedycznej, urologicznej, neurologicznej, genetycznej (Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Koszalin, Barlinek). W ostatnim badaniu rezonansem magnetycznym podejrzenie ceroidolipofuscynozy (znanej także jako choroba Battena) - oczekują na wynik badania.

Rodzina 6 osobowa, w tym 4 dzieci w wieku szkolnym utrzymuje się ze świadczeń rodzinnych, świadczeń 500+ i wynagrodzenia ojca, który pracuje w Kronospanie. Matka dzieci nie pracuje, nie jest zarejestrowana w PUP, ubezpieczona u męża w pracy - sprawuje opiekę nad dziećmi, też choruje na zakrzepicę żył górnych, osteopenię, wadę wzroku.


Dane kontaktowe

Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

ul. Mickiewicza 2 p. 36
78-400 Szczecinek

  ps.szczecinek@wp.pl

  tel./fax 94 71 37 297

  mobile 882 06 02 61


 

Biuro Stowarzyszenia

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600

NIP: 673 189 02 76
Regon: 320997250
KRS: 0000383718

Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Jastrowiu
Nr rachunku : 97 8935 0009 1300 4523 2000 0010